ЯК ПРАВИЛЬНО ВИБРАТИ ФУНДАМЕНТ

Найбільш відповідальним рішенням при будівництві будинку є не вибір між дерев'яним, газобетонним, каркасним і кам'яним видом домобудівництва, а вибір типу фундаменту.

Головне завдання фундаменту 

Передача навантаження від споруди на підставу.

Різновидів фундаментів досить багато, але всі вони поділяються на три основні типи: стрічкові, стовпчасті (пальові) і плитні. Самими ефективними зазвичай є комбінован фундамент, що поєднують у своїй конструкції ознаки відразу декількох типів. Так, свайноростверковий фундамент де факто є комбінацією столбчатого і стрічкового, а фундамент «ребриста плита» - це симбіоз плитного і стрічкового. Також можна виділити стрічковий фундамент зі зворотним засипанням і плаваючою підлогою, УШП (утеплена шведська плита), збірний стрічковий  фундамент, кілька різновидів стовпчастих фундаментів (гвинтові палі, буронабивні палі, забивні палі, і т.д ). Кожен з різновидів має свої особливості, що роблять той чи інший фундамент найбільш кращим в залежності від того чи іншого типу домобудівництва і геологічних умов у місці будівництва.

Різновиди Фундаменту

Тим, хто збирається поручити будувати свій дім будівельної компанії, немає необхідності досконально розбиратися у всіх типах фундаментів, але знати про їх існування і характерні особливості дуже корисно. Це потрібно хоча б для того, щоб мати можливість зробити осмислений вибір, а не відразу погоджуватися на варіант, який небудь зручний для будівельної компанії. Оскільки в більшості випадків заміські будинки будуються на основі типових проектів, то часто виникає ситуація, що, погоджуючись на проект в цілому, замовник автоматично погоджується і на той тип фундаменту, який був у цьому проекті вказано за замовчуванням.

У типових проектах перевагу мають свайно-гвинтові фундаменти для дерев'яних і каркасних будинків, а для кам'яних будинків  дрібно- заглиблення стрічкові та монолітно-плитні. Не те щоб фундамент, запропонований в типовому проекті, був чимось поганим, проте проект на те і типовий, щоб пропонувати максимально універсальне  рішення. Припустимо, свайно-гвинтовий фундамент з обв'язкою з бруса, зазначений в типовому проекті деного або каркасного будинку, істотно ускладнить подальше облаштування теплої підлоги з рідким теплоносієм, про який мріє замовник. Або якщо в проекті вказана монолітна плита, то для того, щоб підлога першого поверху виявився не врівень із землею, а хоча б трохи вище, знадобиться фактично робити додаткове перекриття.