ВИБІР ГАЗОБЕТОННИХ БЛОКІВ

Йдеться про ті випадки, коли з газобетону зводяться несучі стіни будівлі. Взагалі, виробники газобетону рекомендують використання свого матеріалу в якості несучого в будівлях до 3 поверхів включно. Серед приватних покупців, непрофесійних будівельників, побутує хибна думка, що щільність - це і є міцність блоку. Це не так, нумо розберімось чому.

Щільність матеріалу - це, по суті, його маса, і логічно припускати, що чим важче матеріал, тим він міцніше. Однак, крім щільності на міцність блоку впливає якість його внутрішньої пористої структури, яке досягається відповідальним підбором сировини, витриманість рецептури при правильному підходу до виробничого процесу в цілому. Міцність же у газобетону позначається буквою «В» і розподіляється за класами по міцності на стиск, а вимірюється в кількості кілограм, які газобетон може витримати на площі в 1см2, як марка у цегли.

У Гостах розроблені діапазони цих класів для бетонів, тобто, діапазон від приблизно 25 до приблизно 35 кг / см2 відповідає класу В2,5, від 35 до 55. Якщо взяти блоки D400, D500 і одного виробника, то D500 буде міцніше, ніж D400, а але при цьому зовсім не факт, що блок D500 одного заводу і блок D500 іншого заводу будуть однакові по міцності - тут як раз на якість і показники може вплинути відмінність в виробництвах.