УТЕПЛЕННЯ БЕТОННОЇ ПІДЛОГИ

 Утеплена бетонна підлога забезпечує тепло і затишок у вашому домі. Якщо у вашої дачі не утеплена бетонна підлога, тоді навіть влітку в негоду, в ньому не буде відчуватися затишку. Залишається тільки один вихід - її слід утеплити.
 Це можна виконати двома способами: укласти утеплювач безпосередньо на бетон, або зробити це за допомогою дерев'яних лаг і настилу, під який укладається утеплювач.
  Для утеплення підлоги можна застосувати найрізноманітніші матеріали.
 Утеплення пробкою.

Укладання коркового утеплювача можна виробляти плаваючим способом або за допомогою клею. Технології укладання пробки тільки трохи різняться між собою.
При клейовому методі пробкові мати або підкладка укладається на клей. При плаваючому методі мати лягають просто на чистий бетон, та скріплюються один до одного по системі шип-паз, якою забезпечені всі пробкові мати. Зверху на них стелиться підлогове покриття у вигляді ламінованих панелей, паркету або лінолеуму.
  Використання ДСП плит.
 Деревно-стружкові плити не тільки утеплюють бетонну підлогу, але і приглушують шум кроків. Їх товщина повинна бути не менше 22 мм. Вони укладаються на тонку підкладку безпосередньо на бетон.

  Утеплення за допомогою лаг.
 Часто бетонну підлогу, з кроком приблизно 60-80 см встановлюються дерев'яні лаги з бруса. Між ними закладається утеплювач з пінопласту, мінеральної вати або яких-небудь інших сипучих матеріалів. Зверху на лаги укладаються листи ДСП, товста фанера або шпунтована дошка .
  Пінополіуретан.
 Це один із самих економічних утеплювачів, яким, можливо, швидко і ефективно утеплити підлогу. Пінополіуретан наноситься під тиском на очищений бетон за допомогою спеціального апарату. Його головне достоїнство полягає в тому, що він заповнює всі тріщини і щілини, після чого застигаючи, міцно фіксується в них.
На всі утеплювачі можна укладати будь які підлогові покриття. Але для паркетної дошки, ламінату і ковроліну, рекомендуються матеріали такі як:

  • рулонна підкладка, для виготовлення якої застосовується спінений поліетилен. Його  укладають на попередньо підготовлений гідроізоляційний шар.

  • ізолон також проводиться в рулонах. Укладається на бетон і кріпиться до нього двосторонньої клейкою стрічкою. Володіє гарною теплоізоляцією, пружністю і не боїться вологи.


 Але утеплюючи підлогу, не слід забувати і про стіни зі стелею. Утеплювати бетонну підлогу потрібно в комплексі зі стінами та стелею.