ЦЕГЛА ТА ВИДИ ЦЕГЛИ

Цегла  довговічний і міцний матеріал. Основні види цегли це:
червона- основою якоъ є глиняна сировина,
біла Силікатна,
клінкерна,
декоративна.

Цегляні будинки, зведені на надійних фундаментах, можуть служити вам протягом всього життя

Найдавнішим з штучних матеріалів є червона цегла. Червону цеглу отримують в результаті випалювання пресованих глиняних брикетів. Така цегла давно і широко використовують у будівництві стін і перегородок, фундаментів, огорож і т. д. Червона цегла визнана  універсальним матеріалом. Якщо червона цегла якісно обпалена, то при ударі віна видає дзвінкий і чистий звук. Якщо червону цеглу обпалювали більше ніж потрібно, то в середині він буде чорним, або оплавлений по краях.

Білу  цеглу роблять на силікатній основі

Тому віна отримала назву «силікатна». Ця цегла легша, м'якіша і володіє меншою міцністю в порівнянні з червоною. Біла цегла поступається червоній  і в універсальності  може використовуватися лише в кладці стін, перегородок. Біла  цегла не можна застосовуватися для фундаменту, печі, цоколя, каміна, труби та інших важливих конструкціях. 

Цегла декоративна

Спеціально розроблена  для кладки внутрішніх і зовнішніх Стін з підвищеними вимогами до поверхні даних стін. Декоративна цегла являє собою цеглу суворо правильної форми з глянцевою поверхнею зовнішніх стінок.Інколи декоративну цеглу називають фасадно-лицьова. Така цегла може застосовуватися всередині приміщень і після неї не потрібно подальша обробка стін. Під час використання для внутрішніх стін декоративної  цегли приділяють особливу увагу оброблення швів.Цегла залежно від розміру, буває одинарна, полуторна і подвійна. Найбільш поширеним в будівництві є одинарна цегла (250/120/65 мм.). Габарити полуторної цегли складають 250/120/88 мм. Для виконання кладки, полегшених по вазі, була створена широка гама полуторної  цегли: звичайні (повнотілі), пустотілі, пористі, дірчасті. Подвійна цегла майже завжди дірчаста і в основному застосовується в полегшених кладках. Розміри цегли складають 250/120/103.