СТІНА З ГАЗОБЕТОНУ

 Поради по обробці

 Основний обсяг малоповерхового будівництва в цьому році був забезпечений індивідуальними застройщиками. Значна частина цього обсягу будинки з несучими стінами з автоклавного газобетону. При зовнішній обробці і утепленні газобетонних стін часто допускаються поширені помилки.


  Захист від вологи

 Газобетонні блоки,які  залишені лежати під відкритим небом, темніють в дощову погоду - це видно неозброєним оком. За тиждень затяжних дощів вага відкритих блоків може збільшитися в 1,52 рази відносно сухого стану. Саме цей факт і є підставою для раціонального прагнення багатьох забудовників "захищати" свіжу кладку від дощів, що часто призводить до прийняття помилкових рішень. Типовий приклад: осіннє оштукатурювання щойно збудованого будинку важкими штукатурками.
 Взагалі, між закінченням кладки і на початку оздоблювальних робіт слід зробити паузу від пари тижнів  - в залежності від сезону року та інтенсивності дощів під час кладки. І в жодному разі штукатурювання газобетонної кладки в період з листопада по березень  не раціонально. З сучасних заводів газобетон виходить упакованим в термоусадочну плівку, котра забезпечує можливість відкритого зберігання піддонів. Технологічна волога, що міститься в блоках при виході із заводу, становить близько однієї третини сухої ваги бетону. До початку будівельних робіт блоки мають ту ж вологість, що і при виході з конвеєра. Під час робіт з кладкою, якщо вони ведутся без укриття верхнього зріза кладки плівкою, вологість блоків може ще підвищитися. Поспішне оштукатурювання створюється  на поверхні газобетонної кладки шар з порівняно низькою паропроникністю. Якщо справа відбувається восени, і в будинку включаєся опалення, то волога з т газобетону починає мігрірувати в сторону з меншим парціальним тиском водяної пари, тобто в сторону холодної вулиці. На границі газобетонштукатурки відбувається конденсація водяних парів, прикордонний шар перезволожуються і при заморозці це може привести до відриву штукатурки разом  з зовнішніми шарами газобетону. Оштукатурювання газобетонної кладки цементнопісча ним розчином  має й інші недоліки. У цементно піщаного розчину, як правило, порівняно висока міцність (М100 М150) і супутній їй високий модуль пружності. При нанесенні штукатурних шарів слід враховувати і температурну  деформацію.