.

Вы можете перезвонить нам чтобы получить информацию по газобетону

097 844 81 17
095 730 49 69

У Вас есть возможность связаться с нами такими месенджерами: VIBER, Telegram, Veon, WatsApp, которые прикреплены к номеру 0978448117.

Наши менеджеры с удовольствием ответят на ваши вопросы по газобетону, а также помогут организовать доставку (возможно с выгрузкой) на строительную площадку.

 

РЕКОМЕНДАЦІЇ ПО РОБОТІ З ГАЗОБЕТОНОМ AEROC

У розділі "Рекомендації по роботі з AEROC" Ви знайдете багато корисної інформації про особливості будівництва з газобетону, починаючи від вибору товщини матеріалу і закінчуючи видами оздоблення стін з блоків. В останнє десятиліття широке поширення набула ідея, що будь-який будинок треба утеплювати. Тобто спочатку побудувати стіни, а потім, додатково, чим-небудь їх ще й доповнити, для «теплоізоляції». Ми пропонуємо вам матеріал для одношарової стіни. І ми стверджуємо, що ідея про необхідність тотального «доутеплення» помилкова.

Перше. Завдання утеплення - знизити витрати на опалення. Комфортність проживання забезпечується стіною в один - півтори цеглини або 150 - 200 мм газобетону щільністю 300-500 кг/м3. Це важливо зрозуміти.

vybor1

Утеплення - питання економічної доцільності. Ні більше, ні менше. Окупність вкладень в утеплення побудованої «коробки» має бути підтверджена економічним розрахунком. Теплопровідність матеріалів в першу чергу залежить від їх щільності і майже лінійно змінюється в діапазоні 150-1000 кг/м3. Подальше зменшення щільності утеплювачів знижує їх теплопровідність несуттєво (з 0,05 до 0,03 Вт/м.К).

Тому потрібно розуміти - чим легше матеріал несучих стін, тим менша його товщина забезпечить достатність теплового захисту. При цьому «чарівних» утеплювачів не буває. Газобетон щільністю 400 кг/м3 і товщиною 300 мм має такий же термічний опір як 100-150 мм мінвати або спінених полімерів. Стіна з легкого 300-500 кг/м3 бетону товщиною 30-40 см абсолютно самодостатня. Утеплювати її має сенс лише з метою доведення свого будинку до стану енергопасивності, який передбачає в першу чергу вдосконалення інженерних систем, а не нарощування «теплової броні».

Отже, яку товщину стіни вибрати

Якщо Ви збираєтеся будувати дачний будинок, для сезонного мешкання з весни по осінь, і для рідких наїздів взимку на вихідні, то робити газобетонні стіни товщі за 250 мм не має сенсу. Взимку вони споживають багато часу і енергії на своє прогрівання, а в теплий сезон не принесуть відчутного ефекту. Тому досить використовувати блоки товщиною 250 мм.

Якщо Ви будуєте будинок для постійного проживання, тоді має сенс зробити стіни трохи товщими - більш інерційними і менш теплопередаючими. У відповідності з новими вимогами проектування теплового захисту (ДБН В.2.6-31: 2006 "Теплова ізоляція будівель") досить одношарової стіни з блоків AEROC D400 товщиною 375 мм. Дуже часто використовують і більш теплі блоки щільністю D300 товщиною 375 мм. Стіна з них виходить майже на третину тепліше, ніж передбачено будівельними нормами опору теплопередачі. Це може бути виправдане при довготривалій цілорічній експлуатації.

vybor

Основний обсяг малоповерхового будівництва в цьому році був забезпечений індивідуальними застройщиками. Значна частина цього обсягу будинки з несучими стінами з автоклавного газобетону. При зовнішній обробці і утепленні газобетонних стін часто допускаються поширені помилки.

Захист від вологи

Газобетонні блоки,які  залишені лежати під відкритим небом, темніють в дощову погоду - це видно неозброєним оком. За тиждень затяжних дощів вага відкритих блоків може збільшитися в 1,52 рази відносно сухого стану. Саме цей факт і є підставою для раціонального прагнення багатьох забудовників "захищати" свіжу кладку від дощів, що часто призводить до прийняття помилкових рішень. Типовий приклад: осіннє оштукатурювання щойно збудованого будинку важкими штукатурками.

Взагалі, між закінченням кладки і на початку оздоблювальних робіт слід зробити паузу від пари тижнів  - в залежності від сезону року та інтенсивності дощів під час кладки. І в жодному разі штукатурювання газобетонної кладки в період з листопада по березень не раціонально. З сучасних заводів газобетон виходить упакованим в термоусадочну плівку, котра забезпечує можливість відкритого зберігання піддонів.

Технологічна волога, що міститься в блоках при виході із заводу, становить близько однієї третини сухої ваги бетону. До початку будівельних робіт блоки мають ту ж вологість, що і при виході з конвеєра. Під час робіт з кладкою, якщо вони ведутся без укриття верхнього зріза кладки плівкою, вологість блоків може ще підвищитися. Поспішне оштукатурювання створюється  на поверхні газобетонної кладки шар з порівняно низькою паропроникністю. Якщо справа відбувається восени, і в будинку включаєся опалення, то волога з т газобетону починає мігрірувати в сторону з меншим парціальним тиском водяної пари, тобто в сторону холодної вулиці.

На границі газобетонштукатурки відбувається конденсація водяних парів, прикордонний шар перезволожуються і при заморозці це може привести до відриву штукатурки разом  з зовнішніми шарами газобетону. Оштукатурювання газобетонної кладки цементнопісча ним розчином  має й інші недоліки. У цементно піщаного розчину, як правило, порівняно висока міцність (М100 М150) і супутній їй високий модуль пружності. При нанесенні штукатурних шарів слід враховувати і температурну деформацію.