.

Вы можете перезвонить нам чтобы получить информацию по газобетону

097 844 81 17
095 730 49 69

У Вас есть возможность связаться с нами такими месенджерами: VIBER, Telegram, Veon, WatsApp, которые прикреплены к номеру 0978448117.

Наши менеджеры с удовольствием ответят на ваши вопросы по газобетону, а также помогут организовать доставку (возможно с выгрузкой) на строительную площадку.

 

ПЛИТНИЙ ФУНДАМЕНТ АБО ФУНДАМЕНТ З МОНОЛИТНОЇ ПЛИТИ

Фундамент - це найважливіший елемент будь-якого будинку. Якщо він буде зроблений не правильно, то і сама будівля дуже скоро прийде в непридатність. Якщо ви хочете зробити плитний фундамент самостійно ця стаття вам дуже придасться.

Плитний фундамент на багато краще і надійніше будь-якого іншого типу фундаменту, проте будівельні компанії просять за нього третину вартості будови, а іноді і більше. Насправді витрати на цю частину будівництва не такі вже й великі. Плитковий фундамент можна зробити самостійно. Ви зможете зробити це не гірше від професіоналів, якщо будете дотримуватися всіх правил, а ось заощадити при самостійному монтажі фундаменту ви зможете значну суму.monolitnyy fundament

Коли застосовують фундамент цього типу

Плитковий фундамент відмінно підходить для житлових і не житлових приміщень, особливо в тому випадку, якщо ви не плануєте будувати підвал. Ще один невеликий плюс полягає в тому, що вам не доведеться класти лаги під підлогу, так як монолітна плита і буде вже готовим підлогою для майбутньої будови. Монолітний Фундамент- плита відрізняється великою міцністю і сейсмоустойчивостью, практично виключено його підмивання водою, так як площа фундаменту досить велика. Цей фундамент відмінно підійде, якщо на вашій ділянці проблемний грунт.

Технологія

Існує два способи створення плити фундаменту-монолітний і збірний. Якщо плита буде монолітною спочатку монтується опалубка, потім збирається арматурний каркас, а після одного разу заливається бетон під всю конструкцію. У разі збірного фундаменту він монтується з готових залізобетонних плит шви між ними заливаються бетоном. Така конструкція не вимагає опалубки і монтажу арматурного каркаса, проте має свої недоліки. Не можна домогтися потрібної товщини фундаменту так як плити, виготовлені на заводі, мають певну товщину. По суті фундамент не буде монолітним, що робить його менш міцним. Потрібно кран для укладання плит. З-за нерівностей грунту плити не вийде покласти рівно, доведеться вирівнювати їх, що зробити в ручну практично неможливо.

fundamentГоловна перевага монолітної плити як фундаменту полягає в тому, що немає особливої ​​різниці, на яку основу вона спирається. Цей фундамент ще називають «плаваючим», оскільки він будується на піщано-гравійної подушці, насипаючи  прямо на поверхню землі, (порядку 30 см) котлован, утворений після видалення родючого шару. Таким чином, грунт під фундаментом фактично не зачіпається, і обсяг земляних робіт вкрай малий. Складається монолітна плита з великого за площею, але відносно тонкого арматурного каркаса, який заливається бетоном. В результаті під всією площею будинку виходить міцна залізобетонна плита, що має достатню жорсткість, щоб витримувати без деформації або руйнування вагу навіть дуже важких цегляних будинків.

Чим важче передбачається будинок, тим товща робиться плита (20-40 см). Площа опори такого фундаменту на грунт дуже велика, завдяки  на одиницю площі навантаження низьке, що і дозволяє будувати такі фундаменти, практично не замислюючись про склад ґрунтів, що знаходяться під ними. Виняток становлять хіба що ґрунти з нерівномірною або низькою несучою здатністю, а також пучиністі грунти. У першому випадку є ймовірність нахилу фундаменту, а разом з ним і всього будинку , а в другому поступове занурення всього фундаменту в грунт. Що стосується пучинистого грунту (особливо у випадку з незаглибленного варіантом), то можливі сезонні нахили всього фундаменту.

Тобто взимку сила морозного пучіння грунту під будинком рівномірно піднімають фундамент разом з будинком, а навесні грунт на південно-західній стороні будинку відтає швидше, ніж на північно-східній, в результаті чого південно-західна сторона будинку може опуститися на кілька тижнів раніше північно- східної. Втім, настільки незначні сезонні нахили зазвичай ніяк не впливають на будинок. Головний же недолік плитного фундаменту криється в його високій ціні, змагатися з  яким  може тільки заглиблений стрічковий фундамент.

Основні Витрати

monolitnyy fundamentОсновні витрати припадають на матеріали (бетон і арматура), необхідні у більшому обсязі, ніж для більшості інших типів фундаментів, а також на роботу зі в'язання арматурного каркаса. Крім класичного варіанта плитного фундаменту, існують також його різновиди і комбінації. Зокрема, популярним варіантом будівництва є утеплена монолітна плита, яку також часто іменують «шведської» або УШП. Утеплена монолітна плита відрізняється від класичного варіанту в основному тим, що між залізобетонною плитою та піщано-гравійною подушкою, на якій вона лежить, робиться теплоізоляційна прослойка з ЕППС або ПСБ-35. Також тепло- ізольований і зовнішній контур фундаментної Існує думка, що для газобетонного будинку підходять тільки певні типи фундаментів: монолітний стрічковий або монолітний плитний. Забезпечити обмежену різність осаду можна фундаментом будь-якого типу. І пальовим, і збірним бетонним, і свайно-ростверковим.

Розрахунок

Головне - розрахунком забезпечити відповідність маси будинку, характеристик грунту і жорсткості фундаменту. Для дому з газобетонними стінами без армування кладки відносна різниця осідання фундаменту не повинна перевищувати 0,002. Тобто  не більше 2 мм / м і не більше 20 мм на десятиметровий будинок. Для будівель із стінами з легких панелей 0,005, як і зі стінами з армованою газобетонною кладкою - ті ж 0,005.. Це дозволяє значно зменшити тепловтрати будинку через фундамент, знизити ймовірність його промерзання і дає будинку масивний теплоакумулятор (протипоказано для будинків, що використовуються в режимі вихідного дня).