ПЛИТНИЙ ФУНДАМЕНТ АБО ФУНДАМЕНТ З МОНОЛИТНОЇ ПЛИТИ

Головна Перевага

Головна перевага монолітної плити як фундаменту полягає в тому, що немає особливої ​​різниці, на яку основу вона спирається. Цей фундамент ще називають «плаваючим», оскільки він будується на піщано-гравійної подушці, насипаючи  прямо на поверхню землі, (порядку 30 см) котлован, утворений після видалення родючого шару. Таким чином, грунт під фундаментом фактично не зачіпається, і обсяг земляних робіт вкрай малий. Складається монолітна плита з великого за площею, але відносно тонкого арматурного каркаса, який заливається бетоном. В результаті під всією площею будинку виходить міцна залізобетонна плита, що має достатню жорсткість, щоб витримувати без деформації або руйнування вагу навіть дуже важких цегляних будинків.

Чим важче передбачається будинок, тим товща робиться плита (20-40 см). Площа опори такого фундаменту на грунт дуже велика, завдяки  на одиницю площі навантаження низьке, що і дозволяє будувати такі фундаменти, практично не замислюючись про склад ґрунтів, що знаходяться під ними. Виняток становлять хіба що ґрунти з нерівномірною або низькою несучою здатністю, а також пучиністі грунти. У першому випадку є ймовірність нахилу фундаменту, а разом з ним і всього будинку , а в другому поступове занурення всього фундаменту в грунт. Що стосується пучинистого грунту (особливо у випадку з незаглибленного варіантом), то можливі сезонні нахили всього фундаменту.

Тобто взимку сила морозного пучіння грунту під будинком рівномірно піднімають фундамент разом з будинком, а навесні грунт на південно-західній стороні будинку відтає швидше, ніж на північно-східній, в результаті чого південно-західна сторона будинку може опуститися на кілька тижнів раніше північно- східної. Втім, настільки незначні сезонні нахили зазвичай ніяк не впливають на будинок. Головний же недолік плитного фундаменту криється в його високій ціні, змагатися з  яким  може тільки заглиблений стрічковий фундамент.

Основні Витрати

Основні витрати припадають на матеріали (бетон і арматура), необхідні у більшому обсязі, ніж для більшості інших типів фундаментів, а також на роботу зі в'язання арматурного каркаса. Крім класичного варіанта плитного фундаменту, існують також його різновиди і комбінації. Зокрема, популярним варіантом будівництва є утеплена монолітна плита, яку також часто іменують «шведської» або УШП. Утеплена монолітна плита відрізняється від класичного варіанту в основному тим, що між залізобетонною плитою та піщано-гравійною подушкою, на якій вона лежить, робиться теплоізоляційна прослойка з ЕППС або ПСБ-35. Також тепло- ізольований і зовнішній контур фундаментної Існує думка, що для газобетонного будинку підходять тільки певні типи фундаментів: монолітний стрічковий або монолітний плитний. Забезпечити обмежену різність осаду можна фундаментом будь-якого типу. І пальовим, і збірним бетонним, і свайно-ростверковим.

Розрахунок

Головне - розрахунком забезпечити відповідність маси будинку, характеристик грунту і жорсткості фундаменту. Для дому з газобетонними стінами без армування кладки відносна різниця осідання фундаменту не повинна перевищувати 0,002. Тобто  не більше 2 мм / м і не більше 20 мм на десятиметровий будинок. Для будівель із стінами з легких панелей 0,005, як і зі стінами з армованою газобетонною кладкою - ті ж 0,005.. Це дозволяє значно зменшити тепловтрати будинку через фундамент, знизити ймовірність його промерзання і дає будинку масивний теплоакумулятор (протипоказано для будинків, що використовуються в режимі вихідного дня).