ПЕРЕВАГИ БУДИНКУ З ГАЗОБЕТОНА

НИЗЬКА ТЕПЛОПРОВІДНІСТЬ ГАЗОБЕТОНА

Повітряні бульбашки,  що займають близько 80% матеріалу, забезпечують йому високу теплоізоляційну здатність, що сприяє зниженню витрат на опалення на 20-30% і відмови від застосування будь-яких додаткових теплоізоляційних матеріалів. Стіни, виконані з газоблоків, повністю відповідають новим вимогам СНиП, що пред'являються до теплопровідності огороджувальних конструкцій (стін) житлових і громадських будівель. Коефіцієнт теплопровідності газобетону в сухому стані - 0,12 Вт / м ° С, при вологості 12% - 0,145 Вт / м ° С.

ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ 

В даний час енергозбереження є одним з найбільш важливих показників. Широко відомі випадки, коли нехтування цим параметром призводило до неможливості експлуатації цілком добротного цегляного будинку: власник просто не міг дозволити собі опалювати настільки велике приміщення.


ЛЕГКІСТЬ ГАЗОБЕТОНА

Це, мабуть,  основне і незаперечна перевага газобетону перед  цеглою.  Великі розміри при незначній  вазі скорочують витрати на монтаж і зменшують  час будівництва. Дозволяє знизити транспортно-монтажні  роботи і  витрати  на влаштування  фундаментів.

ЕКОЛОГІЧНІСТЬ 

Газобетон (клас  екологічності - 2) виробляється з піску, цементу, вапна  і  алюмінієвої  пудри. Він не виділяє токсичних речовин і по своїй екологічності поступається лише дереву (клас екологічності - 1), але при цьому не гниє і не старіє. Клас екологічності простого цегли - 10. Екологічна чистота вживаних сировинних матеріалів гарантує повну безпеку газобетонних виробів для людини. Радіаційний фон газобетону не перевищує 9-11 мкр / год. (Не більше 54 беккерелів) Це пористий матеріал, тому в будинку, побудованому з газобетону, дихається так само легко, як і в дерев'яному. Газоблоки не є носіями шкідливих компонентів і не виділяють їх в період експлуатації будинку.


ШВИДКІСТЬ І ЕКОНОМІЧНІСТЬ ГАЗОБЕТОНА

При будівництві з газоблоків ці незаперечні переваги досягаються за рахунок відносно великих габаритів газобетонного блоку і його малої ваги. При цьому істотно (за деякими оцінками - в 4 рази) зростає швидкість будівництва і, відповідно, менше стають трудовитрати. Не потрібно 10-15 мм розчину в кладці, досить шару клею в 2-5 мм, який наноситься зубчастою кельмою або кареткою, щоб надійно закріпити блок. Чим тонше сполучний шар клею, тим менше містків холоду в стіні, тим тепліше будинок. Також у продажу є всесезонні клеї за  допомогою яких можна робити кладку газоблоків навіть у зимовий час. 


МОРОЗОСТІЙКІСТЬ

Газобетон морозостійкий, що пояснюється наявністю резервних пор, в які витісняється при замерзанні лід і вода. Сам матеріал при цьому не руйнується.

ЗВУКОІЗОЛЯЦІЯ ГАЗОБЛОКА

Завдяки його пористій  структурі, в 10 разів вище, ніж у цегляної кладки. При наявності повітряного зазору між шарами газобетону або при обробці поверхні стін більш щільними матеріалами, забезпечується звукоізоляція в 45-50 дБ.

ПОЖЕЖОБЕЗПЕКА

Ніздрюватий газобетон не боїться вогню. Газобетонні димоходи прокладають крізь дерев'яні конструкції без оброблення, тому вони погано проводять тепло. Оскільки для виготовлення газобетону береться лише природна мінеральна сировина, газобетон відноситься до групи негорючих матеріалів (група горючості НГ), витримує односторонню дію вогню протягом 3-7 ч. У зв'язці з металоконструкціями або як обшивка ідеально підходить для пожаростійких  стін, вентиляційних та ліфтових шахт .


ТОЧНІСТЬ РОЗМІРІВ ГАЗОБЛОКА

Процес виготовлення гарантує більш точні розміри (+/- 2-3 мм для 1 категорії). Відхилення настільки мінімальні, що після кладки стіна являє собою поверхню вже готову для нанесення шпаклівки, яка є основою під фарбування або шпалери.

ВІДСУТНІСТЬ ГІГРОСКОПІЧНОСТІ

Незважаючи на те, що газобетон - високопористий  матеріал (пористість може доходити до 80%). Він не є гігроскопічним. Після зволоження, наприклад  дощем, газобетон, на відміну від деревини, швидко висихає і не коробиться . На противагу цеглі, газобетон не "всмоктує" воду, оскільки капіляри перериваються  сферичними порами.

МІЦНІСТЬ

При низькій об'ємній масі - 500 кг / м3 - товщиною 400 мм, має досить високу міцність на стиск - 20-40 кгс / см3 за рахунок обробки (для порівняння: пінобетон - 10-15 кгс / см3). Міцність газоблоків така, що можна сміливо будувати будинки з несучими стінами до трьох поверхів або в каркасно-монолітних будинках  без  обмеження  поверховості.

ЛЕГКА ОБРОБКА ГАЗОБЕТОНА

Блоки з ніздрюватого бетону легко піддаються механічній обробці: їх можна пиляти, стругати, свердлити, фрезерувати, використовуючи при цьому звичайні інструменти, що застосовуються для обробки деревини. Газобетон можна різати на будь-які форми і під будь-яким кутом, включаючи скіс і нахил. Канали під кабелі і труби можна прокладати за допомогою ручного інструменту, а для прискорення може застосовуватися електроінструмент. За допомогою ручної пилки блоку легко надати будь-яку конфігурацію, що вирішує питання добірних блоків, а також архітектурної виразності будівель. За допомогою побутової електродрилі зі змінними насадками можна легко прорізати канали і отвори під електропроводку, розетки, трубопроводи і т.д.