.

Вы можете перезвонить нам чтобы получить информацию по газобетону

097 844 81 17
095 730 49 69

У Вас есть возможность связаться с нами такими месенджерами: VIBER, Telegram, Veon, WatsApp, которые прикреплены к номеру 0978448117.

Наши менеджеры с удовольствием ответят на ваши вопросы по газобетону, а также помогут организовать доставку (возможно с выгрузкой) на строительную площадку.

 

ОБРОБКА ГАЗОБЕТОНУ

Газобетон – сучасний будівельний матеріал, що являє собою пористі бетонні блоки. Особливістю даних блоків є їх пориста структура, створення якої досягається шляхом введення до складу бетону алюмінієвої пудрити. В результаті ми отримуємо легкий ніздрюватий структурний елемент, який є не тільки матеріалом для зведення стін, але і прекрасним утеплювачем. Однак, саме завдяки своїй структурі оздоблювальні роботи на будівлях з газосилікатних блоків повинні здійснюватися з допомогою використання особливих матеріалів і технологій. Розглянемо, як проводитись зовнішня обробка будинку з газобетону.

Нюанси при виборі внутрішньої та зовнішньої обробки

Слід відзначити, що внутрішня обробка будинку з газобетону проводиться відразу після завершення будівництва. зовнішнє облицювання завжди йде другим етапом, оскільки укладання матеріалів оздоблення кімнат (шпалери, навісні стелі, ламінат) впливає на вологість стін будівлі. Клей, штукатурка та інші засоби, що наносяться на стіни в процесі косметичного ремонту, виділяють вологу, яка вбирається в газосилікат.У підсумку, саме для досягнення рівноваги зовнішня обробка будинків з газобетону і проводиться як завершального етапу будівництва.

В принципі, немає серйозної необхідності займатися облицюванням блоків зовні будівлі. Однак, через структури матеріалу з часом може погіршитися естетичний вигляд будівлі, оскільки пил і грязь будуть скупчуватися в порах газосилікату, і колись світлий колір блоків потемніє і покриється брудними патьоками. При виборі зовнішнього облицювання важливо пам'ятати, що газосилікат володіє високою проникністю, з-за чого вибір оздоблення будинку з газобетону зовні повинен впасти на низько пористе покриття, що дозволяють збільшити паро проникність стін. Саме про обробку зовнішнього боку будівлі потрібно задуматися особливо.

Що буде, якщо паро проникності немає

Першим ділом потрібно розуміти, що стіни не мають можливості передавати повітря зовні всередину приміщення, циркуляція відсутня. Після цього, порушується цілісність шару штукатурки, зовні й всередині стіни з'являються тріщини. Можливо прояв стиків блоків і наявність вологи на стінах. В приміщенні з'являється вогкість, кути нарощують цвіль.Річ у тім, що водні пари, що утворюються в теплому житловому приміщенні, проходячи через ніздрюватий бетон, утворюють конденсат, внаслідок чого газосилікат починає зволожуватися.

Якщо пори матеріалу відкриті, то волога не буде затримуватися в стіні, виходячи назовні. Якщо ж перекрити доступ пару назовні, то стіни швидко почнуть сиріти. У результаті такого процесу в будинку почне утворюватися цвіль і гриби, шпалери та натяжні стелі почнуть псуватися і втратять вигляд. Більш того, в зимовий період надмірна вологість загрожує промерзанням стін.

Важливо не лише мінімізувати негативні прояви газосилікату, але і зберегти його гідності.

Зберігаємо позитивні характеристики газобетону

Газобетонні блоки завдяки своїй паро проникності є відмінним природним утеплювачем. При правильному виборі товщини стіни щодо кліматичних умов регіону надалі такий будинок не буде мати потребу в додатковому утепленні. Крім теплоти, газосилікат дуже легкий і досить рівний. Навіть під час внутрішнього оформлення приміщення не потрібно більше плитковий клей або штукатурка.

Ба більше, стіни під фарбування взагалі не потребують першому шарі покриття. Саме завдяки цим позитивним характеристикам газобетон і завоював міцне місце на будівельному ринку. Тому важливо в процесі обробки будинку як всередині, так і зовні, зберегти всі переваги блоків, не знищивши їх неправильно підібраними матеріалами. Як вже зазначалося вище, структура обліцовочних матеріалів повинна бути низько пористою. Крім того, до процесу зовнішньої обробки можна підходити тільки, коли вологість стін не буде перевищувати 27%.

Підготовка стін до обробки

Перш всіх процедур стіни з газобетону необхідно знепилити, для чого використовується щітка, якою ретельно вичищаються стінки будинку. Після цього всі шви та тріщини закладаються сумішшю клею і газобетонної були.Внутрішня сторона стін не вимагає особливої підготовки до обробки. Якщо ви вибрали клеяться матеріали, то достатньо підготувати стіну ґрунтовкою, а потім наносити в 2 шари недорогий клей для плитки. Після цього стіна армується з допомогою сітки товщиною до 3 мм. В кінці необхідно підготувати горизонтальний рельєф і дати клею висохнути.

Тепер можна кріпити облицювання звичайним способом. Якщо ж ви вирішили пофарбувати стіни зсередини будівлі, то досить заґрунтувати стіну сумісної з фарбою ґрунтовкою. Що стосується зовнішньої стіни, то підготовка залежить від обраного матеріалу. Так чи інакше, загальна процедура знепилювання повинна бути проведена. Крім того, під зовнішню обробку з твердих матеріалів (цегла, сайдинг, панелі) буде потрібно установка каркаса, створює повітряну подушку. Облицювання будівлі такими матеріалами повинні бути продумана заздалегідь, оскільки каркасні кріплення закладаються ще на етапі будівництва. Крім того, деякі метиси, використовувані в такій обробці, можна придбати тільки в рідкісних будівельних магазинах або в інтернеті.

Варіанти обробки газобетону

Зовнішня обробка газобетону проводиться в декількох варіантах:

1. Виштукатурювання стін за допомогою спеціальних сумішей для газосилікатів.
2. Облицювання будинку з газобетону цеглою, плиткою, кам'яною плиткою. У процесі укладання таких матеріалів не тільки має бути створений вентильований зазор (3-5 см) між стіною та облицюванням, але також необхідно створення додаткових вентиляційних отворів внизу кладки.
3. Фарбування стін спеціальними фарбами.
4. Шпаклівка стін сумішами для газобетону. Такі суміші досить дорогі, однак їх не потрібно багато – досить нанесення в один шар товщиною 5 мм
5. Облицювання будинку сайдингом, блок-хаусом, фібро цементними панелями й іншими декоративними матеріалами, укладання яких створює необхідну вентиляцію стін.
6. Зовнішній утеплювач з мінеральної вати, яка зверху обшивається гіпсокартоном. Такий вид обробки рідко необхідний при дотриманні всіх норм будівництва.

Що стосується внутрішнього оздоблення, то найчастіше використовуються наступні матеріали:

фарбування; гіпсокартон; пластикові панелі або вагонка; плитка.

При правильній підготовці стін можливе обклеювання приміщення тканинними або паперовими шпалерами.

Які суміші використовувати

Звичайні суміші не підійдуть для газосилікату. Будматеріалу розроблені силіконові, силікатні й мінеральні штукатурки, які дозволяють волозі не затримуватися в газобетонних блоках. Надалі на штукатурку наносяться спеціальні декоративні паропроникні фарби, які мають красиву фактуру завдяки додаванню до складу мармурової крихти. При уважному дотриманні технології, внутрішня і зовнішня обробка стін з газобетону прослужить вам довгі роки та буде радувати око.