.

Вы можете перезвонить нам чтобы получить информацию по газобетону

097 844 81 17
095 730 49 69

У Вас есть возможность связаться с нами такими месенджерами: VIBER, Telegram, Veon, WatsApp, которые прикреплены к номеру 0978448117.

Наши менеджеры с удовольствием ответят на ваши вопросы по газобетону, а также помогут организовать доставку (возможно с выгрузкой) на строительную площадку.

 

ОБЛИЦЮВАННЯ ГАЗОБЕТОННОЇ КЛАДКИ ЦЕГЛОЮ

Найбільше запитань стосуються зазору між газобетоном і облицюванням в півцеглини. Якщо споруда розглядається як дача і цілорічна експлуатація не планується, то наявність або відсутність зазору не  грає ніякої ролі. Якщо ж будівлі уготована цілорічна експлуатація, то повітряний прошарок  між шарами стає корисним. Бажано також, щоб цей прошарок з'єднувався із зовнішним повітрям через спеціально заставлені продухи, тобто була вентильованої. Якщо зазор між газобетоном і цеглою відсутній, то середня вологість газобетонної кладки за опалювальний період буде дещо вищий, а отже, опір такої стіни теплопередачі буде нижчим, ніж у випадку з наявністю вентильованого прошарку.

Зовнішнє оздоблення будинків з газобетонних блоків цеглою в наші дні дуже популярна. Будова, яка зводиться з цього матеріалу, а потім обкладається цегляною кладкою, обходиться набагато дешевше, ніж повністю цегляна будівля, при цьому вид стає сучасним, більш естетичним і статусним з найменшими вкладеннями. Але чи тільки в зовнішній привабливості справа? Будівництво житлових будинків з газобетону почалося порівняно недавно, проте будівлі з цього матеріалу, легкого і міцного, зарекомендували себе серед будівельних організацій і замовників. Для їх спорудження зазвичай не потрібен масивний фундамент, а це веде до здешевлення процесу будівництва. Газобетон володіє наступними позитивними властивостями:oblitcovka gazobetona kirpichom

♦ технологічний;
♦ має меншу вагу в порівнянні з цегляним блоком;
♦ при однаковій з цеглою товщині він краще зберігає тепло;
♦ будинок з газоблоку можна встановити на стрічковий мілкозаглубленний фундамент.

Всі ці переваги будинків з газобетону повністю проявляються при дотриманні технології будівництва з цього матеріалу. Цей різновид будівельного блоку являє собою бетон без добавки гравію. У ньому багато кулястих пустот, які виходять при технологічному процесі виготовлення газобетону: в масу матеріалу при його застиганні замішують спеціальні речовини, що виділяють газ, що сприяє утворенню в тілі блоку великої кількості бульбашок повітря. Цим пояснюються легкість газобетонного блоку і його підвищена теплоємність. Але ці переваги можна легко звести до нуля при порушенні технології будівництва будинків з цього матеріалу (що трапляється досить часто, особливо в регіонах).

Переваги та недоліки облицювання газобетонної стіни цеглою

Розглянемо докладно переваги та недоліки, які має облицювання газобетону цеглою.

переваги

♦ Звукоізоляція.
♦ Візуальна естетика.
♦ Зміцнення будови.
♦ Продовження термінів служби.

недоліки

При неправильної кладці в порожнині стіни може накопичуватися конденсат. Додаткові витрати на будівництво та матеріали. Видаткова стаття очікується в будь-якому випадку при обкладанні будівлі, при цьому газобетонні блоки є однією з найбільш недорогих і стійких конструкцій. Після проведення серйозних випробувань на міцність і довговічність газобетонної стіни з цегельним облицюванням з'ясувалося, що терміни існування такої стіни варіюється від 60 до 110 та більше років. Розглядалася єдина кліматична зона і однаковий за якістю матеріал.

Будинок з газобетону облицьований цеглою може мати терміни експлуатації різняться практично вдвічі.

Чому така різниця в міцності і зносостійкості? Виявилося, справа в наявність зазору і вентиляції між основою з газоблоків і цегельним облицюванням.

Які існують способи облицювання газоблоку цеглою

Стіну з газоблоку можна обкладати декількома способами. Мається на увазі відстань між цеглою і газобетонним блоком, а також наявність утеплювачів, якщо передбачений зазор між стіною і облицюванням. Розглянемо докладніше кожен із них.

1. Кладка без зазору
2. Кладка з вентильованих зазором
3. Кладка з вентильованим зазором

Щільна кладка без зазорів і вентиляції

Oblicovka gazobetona kirpichem

Небезпека руйнування з'являється в тому випадку, коли планується використання опалювального приміщення. Тобто, різниця температур всередині та зовні будинку істотно скоротять терміни експлуатації такого будинку. При нагріванні приміщення зсередини, водяні пари почнуть переміщатися через пористий газобетон назовні. При відсутності зазору або утеплювача вони будуть накопичуватися між газоблоку й цеглою, руйнуючи обидва матеріали. При цьому конденсат накопичується нерівномірно, що прискорює процес розпаду та деформації структури газобетону. Найбільш економічно вигідним буде використання зовнішнього утеплення у вигляді мінеральної вати або обробки мокрою штукатуркою. Подібна обробка газобетону цеглою (без зазору) застосовується тільки до не опалювальних будівель.

Кладка цеглою на відстані від газоблоків без вентиляції

Oblicovka gazobetona

У правилах СП 23-101-2004 (Проектування теплового захисту будівель) є припис про принцип розташування шарів між стіною та поверхнею облицювання, в якому говориться, що чим ближче до зовнішнього шару стіни, тим паропроникність матеріалу повинна бути нижче. Відповідно до пункту 8.8 шари з більшою теплопровідністю й паропроникністю повинні розташовуватися ближче до зовнішньої поверхні стіни. Англійські фахівці після проведення ряду досліджень пояснили, що треба розташовувати шари так, щоб паропроводимості до зовнішнього шару підвищувалася з різницею не менш, ніж в 5 разів від внутрішньої стіни. Якщо вибирається цей спосіб облицювання, то згідно з правилами пункту 8.13 товщина не вентильованих проміжків повинна бути не менше 4 см, при цьому шари рекомендується розділяти глухими діафрагмами з негорючого матеріалу на зони по 3м.

Оздоблення газобетону цеглою з вентильованим простором

Oblicovka gazobloka

Цей спосіб облицювання найбільш раціональний з точки зору технічних характеристик матеріалів та довговічності будови. Однак зведення подібної конструкції повинно проводитися за певними правилами.

Розглянемо, як обкласти будинок з газобетону цеглою з вентильованим зазором між кладками за всіма правилами. Повітряний простір має мати товщину не менше 6 см, але не перевищувати 15см. При цьому теплоізоляцією служить сама газобетонна стіна. Якщо поверховість будівлі вище трьох, то в зазори ставляться (1 раз на 3 поверхи) перфоровані перегородки для розтину потоку повітря. У цегляній кладці повинні бути наскрізні вентиляційні отвори, загальна площа яких визначається за принципом: на 20кв.м площі 75кв.см отворів. При цьому отвори, що знаходяться внизу, роблять з невеликим ухилом назовні для відведення конденсату з порожнини стіни.

Особливості будинків з газобетону

Сам по собі газобетон є досить цікавим матеріалом, який представляє особливий вид бетону, в якому, на відміну від бетону звичайного, немає додавань у вигляді гравію, а всередині є безліч невеликих кулястих пустот, які виходять внаслідок особливої ​​технології приготування газобетону. При виготовленні газоблоку використовують спеціальні газоутворювач, які в процесі замішування газобетону дають множинні пухирці повітря всередині матеріалу. Саме ця якість робить блоки з газобетону такими легкими в той же час теплими, особливо в порівнянні з іншими матеріалами.

Отже, тепер зрозуміло, будівля з газобетону вигідно відрізняються від будинку з простої цегли або бетону. Однак ці переваги повністю втрачаються в тому випадку, якщо технологія укладання газоблоків порушена.

Слід пам'ятати про те, що газобетон є матеріалом дуже пористим, що не терпить довгої вологості, так як він швидко вбирає в себе всю воду. Тому слід будувати такі будинки тільки в суху погоду, а якщо потрібно зробити велику перерву в будівництві, тобто необхідність накривати газоблок поліетиленом або рубероїдом, щоб захистити його від зовнішніх впливів навколишнього середовища, адже при будівництві газобетонні блоки розпилюють уздовж і будь-які всередині бульбашки повітря виявляються зовні, що призводить до такої вологобоязні блоків.

Відповідно, постає питання - як і чим найкраще утеплювати будинки з газоблоків? Чим їх облицювати? Чим краще захистити їх від вологи?

Матеріали для облицювання будинків з газобетону

uteplenie steny iz gazobetona

Для початку слід зазначити, що при обкладанні газосилікатних або газобетонних будинків обробка повинна в обов'язковому порядку пропускати назовні пари, що утворюється всередині будинку, тому для обробки таких будинків абсолютно не підходять такі варіанти облицювання, як штукатурка цементно-піщаними розчинами, фарбування пленкообразуючими фарбами, а також обробка пінополістиролом, адже ці матеріали не пропускають вологу та повітря. Варто пам'ятати про те, що облицювання будинку з газоблоку слід робити тільки після того, як будуть закінчені всі вологі роботи по обробці в самому будинку, адже якщо зробити спочатку зовнішнє облицювання будинку, а потім починати внутрішні роботи, пов'язані з підвищеною вологістю, то пориста структура газобетону буде пропускати вологу через стіни, що призведе до пошкодження зовнішньої обробки.

Як облицювання в газобетонних будинку можуть використовуватися:

♦ забарвлення паропроникними фактурними фарбами або шпаклівками;
♦ облицювання різними декоративними панелями, зокрема, сайдингом, вагонкою;
♦ спеціальна легка тонкослойна штукатурка для газобетону;
♦ облицювання цеглою.

Всі ці способи обкладання газосилікатних або газобетонних будинків вільно пропускають пари, не затримують вологу і мають відмінні естетичні якості, що також важливо при будівництві будинку. Тому можна вибирати будь-які способи з перерахованих вище, спираючись тільки на власні уподобання.

Облицювання будинків з газобетону цеглою

oblitcovka gazobloka gazobetona kirpichom

Облицювання будинку з газобетону цеглою - найбільш ефективний, надійний спосіб облицювання газобетонних будинків, але в той же час, самий трудомісткий. Однак, краще один раз виконати всі ці складні роботи, зате згодом довгі роки не замислюватися про обробку будинку.

Перш за все, якщо вирішено, що будинок буде облицьовуватися цеглою, то ще на етапі закладки фундаменту це повинно бути передбачено. Фундамент будинку необхідно закласти більше, ніж потрібно. Потім газобетонні блоки укладаються по внутрішньому периметру, а зовнішній периметр залишається для подальшої обкладки цеглою. Фундамент обов'язково повинен бути єдиним, з відстанню в півметра між кладкою газобетону й цегляною кладкою.

Облицювання цеглою виконується зазвичай товщиною в одну цеглину та робиться як звичайна цегляна кладка, при якій необхідно виставляти маячки, стежити за правильністю рівня і чіткої вертикальністю кладки. У обкладанні стін газобетонного будинку найкраще робити облицювальною порожнистим або силікатною цеглою високої якості. Якщо ж виробляти облицювання стін звичайним червоною цеглою, то згодом треба буде виконати ще й оштукатурювання будинку, а це вже зайві витрати грошей, сил та часу.

Обкладку газобетонних стін цеглою можна виробляти як впритул до стін, так залишаючи деякий простір між цегляною кладкою і газобетоном.

Якщо вирішено не залишати простір між стіною та кладкою, то ні в якому разі не можна міцно зчіплювати їх цементом. Вся справа в тому, що ці матеріали абсолютно різні за коефіцієнтом лінійного розширення, коли настане сильна спека або ж, навпаки, вдарять морози, облицювання, якщо вона жорстко з'єднана зі стіною, просто зруйнується. Тому слід бути дуже уважним і обережним.