ЛЕГКИЙ ГАЗОБЕТОН АЕРОК

Окрему увагу слід приділити конструкційним характеристиками сучасного низкоплотного газобетону. Легкий газобетон AEROC клас по міцності на стиск В2 і навіть В1,5 цілком достатній для улаштування стін з поверховими обпиранням будь-якої поверховості  для протистояння експлуатаційним навантаженням (вітер, перекіс каркаса) міцності кладки з матеріалу з такими характеристиками виявляється достатньо.

Де використовується Газобетон AEROC

У малоповерховому будівництві блоки з міцністю В1,5-В2 можуть використовуватися для будівництва одно-двоповерхових індивідуальних і триповерхових зблокованих будинків (різниця в поверховості визначається різницею в типових плануваннях таких будівель, достатність несучої здатності перевіряється розрахунком стосовно до конкретних архітектурним рішенням). Тому досвід застосування марки D300  вже обчислюється десятками тисяч кубічних метрів. На початковому етапі застосування газоблоку з низькою щільністю основні побоювання викликала можливість механічного кріплення в товщу кладки з блоків D400 і D300. Висловлювалися припущення, що несуча здатність анкерів залежить від щільності підстави і майже не пов'язана з його міцністю.

Газобетон AEROC Дослідження

Однак дослідження, проведені в останні роки на замовлення заводу AEROC , в інституті по кам'яної кладці показали, що єдиним критерієм, який слід брати до уваги при прогнозуванні міцності механічного кріплення, є фактична міцність бетону підстави. В результаті цих досліджень в Україні десятки тисяч квадратних метрів навісних фасадних систем закріплені до кладки з блок AEROC D-400 В2,5. У стандарті СТО НОСТРО 2.14.67-2012 Навісні фасадні системи з повітряним зазором.

Правила будови, технічні вимоги та методи контролю єдиною вимогою до основи для кріплення НФС, виконаному з газобетону по ТО 31359, пред'явлена ​​міцність не нижче В2,5.Тобто, закріплення навісних облицювань в малоповерховому будівництві до кладки з газобетона D300 також не є складним технічним завданням, оскільки клас  міцністю В2 в цьому випадку виявляється достатньо. Також і з навісним обладнанням - меблями, бойлерів, віконними і дверними блоками. Їх закріплення в D300 - відпрацьована і вже рутинна операція, що не вимагає творчих мук.