КРИТЕРІЇ ГАЗОБЛОКА ТА ВИКОРИСТАННЯ В БУДІВНИЦТВІ

Чим відрізняється газобетон різних виробників?

Різною геометрією газобетону, яку видно оком. Слід знати і ще дві характеристики: марка за середньою густиною і клас міцності при стисненні. Для «тепла» потрібна мінімальна щільність.Ще є поняття морозостійкість, але тут трохи складніше. Вона довго перевіряється, а щільність і міцність - порівняно швидко. До того ж, вони важливіші.Усадка при всиханні повинна бути не більше 0,12-0,4 мм / м, яку зумовлює автоклавної обробки газоблоків.Звертайте увагу на щільність, міцність, усадку при всиханні і точність геометричних розмірів - це правильний і дуже важлива порада.Зі свого боку забудовникам запропонувати можемо ще більш легку процедуру вибору стінового матеріалу - з довірою ставитися до міцно стоячих на ринку торгівельних марок.

Чи потрібно залучати кваліфікованих фахівців для виконання робіт по кладці газобетону?

Оскільки зведення газобетонних стін не містить в собі підводних каменів, а навпаки, є досить очевидним процесом, як на етапі проектування, так і на стадії будівництва - питання про підвищення ефективності будівництва за рахунок залучення спеціалізованих організацій навіть не піднімається. Коробка дачного будинку з газоблоку може бути спроектована і зведена з використанням мінімального набору відомостей, опублікованих на нашому сайті. Для проектування і будівництва більш відповідальних будівель і споруд чинне законодавство вимагає від виконавця наявності ліцензії.

Яка автономність або навпаки, залежність від техніки та, або енергопостачання при проведенні робіт?Газобетонні блоки із заводу доставляються на заміські об'єкти і розвантажуються на майданчик автомобілями з маніпуляторами тобто без використання додаткової вантажопідйомної техніки. Всі подальші операції: становлення газоблоків в проектне положення, приготування і укладання клейової суміші, розпил газобетону по місцю - виробляються з використанням ручного інструменту і не потребують енергопостачанні і механізації. Вага найважчого блоку з нашого асортименту з урахуванням початкової вологості складає трохи більше 23 кг.Кладочні роботи механізувати можна. Але можна обійтися тільки ручною працею.

Який потрібен інструмент для роботи з газобетоном?

Достатній набір ручного інструменту:

ножівка з крупним зубом для розпилювання газобетону по місцю;

крупний наждак для вирівнювання нерівностей;

відро для приготування клейового розчину;

зубчастий шпатель або ківш для нанесення клею;

штроборіз.

Чи можна використовувати для кладки газобетонних блоків цементно-піщаний розчин?

Взагалі-то так, можна. Після використання уементно-пісчаного розчину призведе до збільшення трудомісткості робіт, збільшаться витрати матеріалів (не тільки за обсягом, але і за вартістю) , що найнеприємніше, - товсті шви розчинів утворюють містки холоду, що збільшують загальні тепловтрати через стіни на 10-30% залежно від товщини швів. А таке зростання тепловтрат зведе нанівець головне достоїнство газобетону - можливістю будувати одношарові стіни, які не потребують додаткового утеплення.

Чи потрібно армувати кладку, та як це зробити?

У більшості випадків армувати кладку в малоповерховому будівництві немає необхідності. Не треба -- для армування використовувати сталеві кладочні сітки. Поперечні стержні цих сіток - , різко знижують теплотехнічну однорідність кладки. Та якщо потреба в армуванні виникає, використовувати для нього слід скло сітки або поодинокі арматурні стержні, що укладаються в подовжені штроби.

Якої товщини стіна з газобетону потрібна в нашому кліматі?

При щільності газобетонних блоків 350 - 400 кг / м3 (і при кладці на тонкошаровий клей) для дому для постійного проживання в Західно-Північному регіоні досить товщини стін 300 - 375 мм без якого б то не було додаткового утеплення. Якщо будинок призначений для сезонного проживання та періодичних виїздів взимку - товщину стіни доцільно зменшити до 150 - 250 мм.

Чим утеплювати кладку? Якщо ж в силу якихось причин виникає необхідність додатково утепляти газобетонну стіну, робити це краще всього з використанням паропроникних мінераловатних утеплювачів - вони забезпечать оптимальний режим експлуатації стіни.