ГАЗОБЕТОН ВІД ВИРОБНИЦТВА ДО БУДІВНИЦТВА

Фахівці відносять газобетон до так званого пористого бетону. Його пориста структура володіє унікальними властивостями, такими як низька теплопровідність, легка обробка, легка вага. А насичення матеріалу газом відбувається в той момент, коли алюмінієва паста, або порошок взаємодіє з компонентами розчину.
 До компонентів розчину можна віднести в'яжучі матеріали - портландцемент, або суміш вапна і цементу. Функцію наповнювача тут виконує кварцовий пісок.
Висушують газобетон в автоклавах. Саме при підвищеній температурі в середовищі насиченої пари і позамежному тиску цей унікальний будівельний матеріал набирає свою справжню міцність.
 Якщо у вас в планах будівництво будинку з газобетонних блоків, знайте, що слід, перш за все, звертати увагу на марку щільності цього матеріалу. Вона позначається відповідним чином: D300, D350 і так далі . Саме від цього показника залежать міцність конструкції і теплопровідність стін житла.
 Оскільки зі збільшенням щільності падає теплопровідність, для необхідної теплоізоляції слід вибирати блоки більшої ширини. Конструкція з щільного газобетону краще стримує вуличний шум, що цілком природньо. Як втім, очевидно  те, що вага готової конструкції буде досить великою. Що ж стосується зведення стін з менш щільного газобетону, то їх міцність з часом може бути поставлена ​​під сумнів. Таким чином, експерти визнають, що вибір газоблоків для будівництва, наприклад, заміського будинку пов'язаний з пошуком компромісу між різними параметрами. Головне, як ми вже зазначали, це міцність, щільність, теплопровідність матеріалу.
 Необхідно також звернути увагу на те, що газоблоки відносяться до категорії негорючих матеріалів і це дуже великий плюс. І ще, стіни з газобетону здатні «дихати». Вони не є непроникним бар'єром для виходу водяної пари на вулицю з добре протопленого приміщення.  Тепер кілька слів про технології  будівництва з газового бетону.
Перш за все, слід знати, що для кладки стін з газоблоків застосовується спеціальний клей. Але це не означає, що під час будівництва буде повністю виключений цемент. Розчин з цієї сировини все-таки знадобиться. Оскільки саме на цементний розчин кладеться перший ряд блоків майбутніх стін, закладають стики міжкімнатних перегородок, шви в плитах перекриття.
 Внутрішні роботи по обробці стін можна проводити за допомоги гіпсокартонних та гіпсоволокнистих панелей, готових сухих сумішей. Ми не рекомендуємо використовувати гіпсову шпаклівку, оскільки з часом вона починає розтріскуватися.