ГАЗОБЕТОН СТОУЛАЙТ МОРОЗОСТІЙКІСТЬ

  Газобетон Стоунлайт морозостійкий будівельний матеріал - здатний насичити водою матеріал витримує багаторазове поперемінне  заморожування і відтавання без видимих ​​ознак руйнації і без значного зниження  міцності. Морозостійкість  вимірюється кількістю циклів заморожування і відтавання, що проводяться в лабораторних умовах. Кількість циклів заморожування і відтавання позначається буквою F в маркуванні газобетону. Після букви F вказується кількість циклів заморожування і відтавання. Наприклад, газосилікатний блок з маркуванням F 75 витримує 75 циклів заморожування і відтавання, при цьому втрачаючи не більше 15% міцності і не більше 5% маси.
  Газобетон СТОУНЛАЙТ , вироблений у м Бровари - матеріал, що володіє значною морозостійкістю. У залежності від щільності газобетону він може  витримувати від 15 до 100 циклів заморожування і відтавання. Для порівняння, лицьова силікатна цегла витримує до 50 циклів.
  При заморожуванні і відтаванні матеріалу, саме вода, що знаходиться в його порах, є основним руйнівним чинником, переходячи при заморожуванні в лід. При цьому в матеріалі виникають внутрішні напруги, які призводять до втрати міцності. Відносно висока морозостійкість газосілікатів пояснюється їх високою пористістю.     При зволоженні газобетон в атмосферних умовах водою заповнюються в основному мікрокапіляри за рахунок сорбції з навколишнього повітря; великі ж пори і капіляри заповнюються водою не повністю, тому при заморожуванні у вільний простір віджимається вода з мікрокапілярів, не викликаючи  руйнувань  межпорових стінок.
   На користь високої  морозостійкості  газосилікату говорить і той факт що, в результаті обстежень будівель з нормальним  експлуатаційним режимом, навіть при використанні  їх терміном в 35-40 років, у стінах при зведенні яких  застосовувалися газосиликатні блоки, не виявлено  жодного дефекту.
   Газбетонні блоки СТОУНЛАЙТ пройшли  випробування на морозостійкість і сертифіковані, що підтверджується протоколом випробувань блоків.