ГАЗОБЕТОН Д400 Д500 В ЧОМУ РІЗНИЦЯ

Розберемо з чого складається газобетон Д400, Д500 і відразу все зрозуміємо. Уявіть собі, що наука знайшла спосіб взяти хімічний склад природного черепашнику, перетворити його в суміш, наситити повітрям і змусити затвердіти. У нас вийшли бульбашки повітря, укладені в оболонку з газобетонної суміші. Сам по собі повітря ніякої міцністю не володіє, зате володіє найнижчою в світі теплопровідністю. А ось вже його оболонка повинна бути міцною.
 Науковою мовою можна сказати що щільність повітряних бульбашок зліва буде більше, ніж щільність повітряних бульбашок справа.
 Чому 500 і чому 400? Тому що для того, щоб створити один куб газоблоку щільністю Д400 необхідно наситити великими бульбашками повітря 400 кг газобетонної суміші, а для отримання щільності Д500 газобетонної суміші потрібно більше - 500 кг. Газобетон щільністю Д400 міститься більше повітря і менше суміші, а отже він тепліше.
 Щоб газобетонна суміш не тільки застигла, а її склад перетворився в нелегкі речовини - газоблок відправляється в пристрій, який називається автоклав. Там, при великій температурі газобетон обробляється парою під певним тиском і закріплює свої корисні властивості. Природно після парообробки він насичується вологою! Тому коли вважають вага одного куба газобетону обов'язково додають 25% на вологість.
 Отже, ми з Вами зрозуміли що щільність газобетону, так в принципі й піно блоку теж, маркується літерою Д і до міцності ніякого відношення не має.
Візьміть звичайну пластмасову лінійку. Якщо покласти на столі два упору на відстані один від одного 1 см і спробувати посередині лінійку прогнути, то зусилля для цього необхідно докласти значно більше, ніж якщо б ми ці упори розташували на відстані один від одного 10 см. Знаючи, що товщину оболонки кульки повітря в структурі газобетону однакова що в Д400, що в Д500 можна здогадатися, що міцніше буде той кулька, діаметр якого менше.
Тому газобетон щільністю Д400 буде значно менш міцний, ніж газобетон з щільністю Д500 при однаковому класі міцності.
Який же з них краще?
 Вибирати Вам і тільки Вам. Д500 менш теплий, але міцніший, Д400 тепліший, але менш міцний. Цифри теплопровідності Д400 і Д500 відрізняються незначно, так само як і межа міцності.