ГАЗОБЕТОН АЕРОК УТЕПЛЕННЯ СТІН

Це найбільш цікава група питань, що породжує велику кількість помилок при будівництві. Опір теплопередачі по гладі стіни, побудованої, наприклад, газобетон AEROC EcoTerm 375 на клею становить близько 3,3 м2 0С / Вт, що більш ніж достатньо для всіх видів будівель, що зводяться в нашому регіоні. Збільшувати опір теплопередачі понад цих величин має сенс тільки в прагнення довести будівлю до стану енергопасивності, який передбачає, в першу чергу, вдосконалити інженерні системи будівлі, а не нарощування "тепло броні". Одношарова стіна з газоблоку марки за середньою густотою D400 товщиною 300-375 мм абсолютно самодостатня з точки зору теплового захисту. Однак ми часто стикаємося з бажанням забудовників навісити на таку стіну деяку кількість утеплювача, як правило, пінополістиролу. Розберемо наслідки такого вибору на прикладі.
   Вихідні дані: Будинок з площею зовнішніх стін 200 м2 (це досить великий будинок). Стіни з газобетону D400, кладка на тонкошаровому клеї, товщина стіни 375 мм.
1. Доцільність доутеплення. У нас вже є стіна (D400, 375 мм) володіє по гладі стіни опором теплопередачі близько 3,3 кв.м / град.С * Вт Навішуючи 50 мм пінополістиролу ми додамо до цього приблизно 0,05 / 0,04 = 1,25 кв.м / град.С * Вт Тобто знизимо тепловтрату (розрахункові, а не фактичні!)  приблизно 35 кВт * год з м2 за сезон до приблизно 25 кВт * год. У масштабах всього будинку (площа стін 200 м2) зниження тепловтрат складе до 2000 кВт * год, в діючих цінах на електрику. Якщо ж опалювати будинок газом, то річна економія складе менше. Причому, ці значення - є дилетантскими  розрахунки. На  справі зниження витрат на опалення практично не станеться.
2. Вплив паронепроникних компресів з спінених пластиків на стіни будинку. Те, що стіни будинку, укутаного в пінополістирольний або пінополіуретановий "мішок" не здійснювати повітря і парообмін з навколишнім середовищем - це, в цілому, нормально. Вентиляція повинна здійснюватися через припливні і витяжні пристрої, а не через щілини в огороджувальних конструкціях. Проблема в іншому. Цілком паропроникні внутрішні шари захисної конструкції закінчуються у вашому випадку паронепроникною мембраною. Шар зовнішньої полімерної пароізоляції, що забезпечує лише 25% від загального опору теплопередачі стіни, призведе до влагонакопленя у зовнішній частині газобетонної стіни. В результаті вологість газобетону виросте, теплопровідність збільшиться, а економія на опаленні зведеться до негативних величин. Використання тонких шарів полімерних утеплювачів призведе до зниження довговічності будинку в порівнянні  з контрольним  просто пофарбованим  поверх  газобетонної  кладки.
   Зниження довговічності і зростання експлуатаційних витрат при перетворенні одношарових стін з опором теплопередачі більше 2 кв.м / С * Вт в слойності - це загальне правило, що стосується всіх систем "доутеплення", на частку яких припадає менше половини від загального опору теплопередачі  слойності  конструкції.
   Рекомендацій використання газобетонної кладки і зовнішнього утеплення:
кладка з газобетонних блоків з щільністю D400 товщиною 300 мм і більше самодостатня з точки зору теплового захисту, додаткове утеплення не доцільне;
поверх газобетону можна використовувати мінераловатні утеплювачі будь-якої товщини;
товщина полімерних утеплювачів (пінополістиролу, пінополіуретану) повинна бути не менше 80 мм - у противному випадку можливе зволоження кладки під утеплювачем;
при товщині газобетону від 300 мм доцільність додаткового утеплення слід перевірити економічними  розрахунками.