БУДУВАННЯ З AEROC U-БЛОКІВ

 Компанія AEROC давно і активно надає технічну підтримку своїм клієнтам. Газобетон не новий для ринку матеріал, але загальна культура проектування і будівництва далека від досконалості. Часто ми бачимо, як помилкові рішення забудовників призводять до дискредитації матеріалу або нераціональною трати ресурсів. Помилоки при будівництві пов'язані з порушенням технологічної послідовності виконання робіт. Тому наводимо порядок робіт з улаштування монолітних залізобетонних блоків в AEROC U-блоках.
  AEROC U-блоки призначені для пристрою монолітнихелементів в товщі кладки. Такі елементи затребувані при влаштуванні перемичок в кладці з газобетонних блоків AEROC, подушок під перекриття (залізобетонні, дерев'яні), монолітних поясів під кроквяну систему, несучих стовпів. Монолітні залізобетонні елементи можуть бути важливі для газобетонного будинку. Найчастіше U-блоки AEROC застосовуються для створення незнімної опалубки для перемичок, що перекривають великі -понад 1,5 м - віконні та дверні простори в кладці. Простори невеликої ширини можуть бути перекриті без використання перемичок.

Коли і як перекривати отвори без використання перемичок.

  Кладка з газобетонних блоків дозволяє без додаткового посилення перекривати отвори шириною до 1,6 м. Такі перемички називаються рядовими або клінчатих. Оскільки висота блоку складає 250 мм, навіть перемичка з блоків, покладених плиском, але склеєних кладочним клеєм, затискається і утворює  плоску арку. Порядок влаштування такої перемички простий. По верхній позначці прорізу виставляється тимчасова монтажна опалубка (наприклад, дошки з підпорами), і по поверхні опалубки укладаються блоки з ретельною проклеюванням вертикальних швів. Коли висота кладки над отвором сягає трьох рядів блоків, а клей набирає міцність (через тиждень після установки блоків), підпори з-під дощок можна виймати і дошки видаляти. Рядові і клинчасті перемички були найпоширенішим способом перекриття отворів до кінця 1960-х рр. Потім їм на зміну прийшли залізобетонні брускові перемички - вони дозволяли обходитися без тимчасової опалубки і підпірок, навантажувати кладку відразу і не чекати, поки разчин не набере міцність. Зараз, коли індивідуальне будівництво ведеться силами невеликих бригад, без використання вантажопідйомної техніки, рядові перемички знову стають актуальними.
   Інше поширене застосування AEROC U-блоків - пристрій опорних розподільчих подушок під плити або балки перекриття. Часто такі подушки не потрібні за розрахунком, однак їх все одно застосовують як страховку від монтажних помилок. З такою ж страхувальної метою зазвичай виконують і залізобетонний пояс під мауерлат (лежень), службовець підставою для кроквяної системи. Мауерлат можна кріпити безпосередньо до газобетонної кладки, але частіше під ним все-таки споруджують залізобетонний пояс - для більш надійного анкерування до кладки. І подушки, і пояси виконують, як правило, в порожнині U-блоків. Значно рідше U-блоки використовують в якості незнімної опалубки колон. Такі приховані в кладці колони в несейсмічних районах будівництва бувають необхідні навколо гаражних воріт або великих засклених стін, які стали модними в сучасному інтер'єрі.