БУДІВНИЦТВО З ГАЗОБЕТОНУ

Будівництво з газобетону популярно, тим не менше, розмови про якість газоблоків і перспективи тривалої експлуатації не вщухають досі. Причепитися можна до будь-якого будівельного матеріалу, але як то кажуть, поганому танцюристу ...

Більшість проблем надумані або пов'язані з неправильним застосуванням. Об'єктивний аналіз характеристик і властивостей матеріалу стане керівництвом, як вибрати газобетон правильно.

Газобетон - що це таке?

Газобетон (газобетонні блоки) - це найбільш обговорюваний з сучасних стінових матеріалів. Є різновидом легкого пористого бетону. За своєю структурою нагадує бетонну «губку», через те, що весь обсяг блоку складається з осередків (бульбашок діаметром 1-3 мм). Завдяки цьому має невелику вагу при великому розмірі, легко ріжеться і добре зберігає тепло (за умови зовнішньої обробки, наприклад, штукатурка для газобетону). Щоб зрозуміти, що таке газобетонний блок, потрібно ознайомитися з технологією його виготовлення.

Технологія виробництва газобетону.

Спочатку готується суміш компонентів, в яку входить портландцемент, дрібнофракційний пісок (кварцовий), вода, вапно та газообразовувача (найчастіше, це суспензія з алюмінію). Потім суміш поміщається в ємкість, де відбувається процес спучування, в результаті якого всередині бетону з'являються порожнечі. Ці бульбашки повітря повідомляють газобетону його властивості. Застиглий блок витягується з форми та нарізається за розміром. Таким чином отримують газоблоки заданої форми. Виділяють два способи виробництва газобетонних блоків:

автоклавний;

неавтоклавний.

Щоб надати газобетону міцність, блоки обдати водяною парою в автоклаві та поміщаються до повного висихання в сушильні камери. Так отримують автоклавний газобетон. Після такої обробки блоки має більш постійні характеристики.

До речі, формування газоблоків з уже застиглої маси є ключовою відмінністю газобетону від пінобетону. Цей же факт викликає найбільш запеклі суперечки серед споживачів, адже пори матеріалу, при такому способі обробки залишаються відкритими. Тест на профпридатність газобетону наведемо трохи нижче.

Безпека газобетону - небезпечний для здоров'я чи ні? Показник радіоактивного фону 54 Бк / г при допустимій в житловому будівництві нормі в 370 Бк / г. Відповідно до Держстандарту 30108-94 * «Матеріали та вироби будівельні. Визначення питомої ефективної активності природних радіонуклідів ».

Гігроскопічність газобетону - вбирає воду чи ні? Здатність поглинати вологу простіше продемонструвати на прикладі. Один з користувачів провів тест на поглинання газобетону. Кубик розмірами 95х80х95 мм, вагою в 592 гр. і щільність в 800 кг / м.куб. помістили в ємність з водою. Дослідний зразок повністю занурився в воду через 12 годин. Через 18 годин з моменту занурення кубик вже важив на 277 гр. більше. Тобто він набрав 47% води від своєї маси. Очевидно, що збільшилася його щільність. Отже, збільшиться і навантаження на фундамент. При цьому кубик змінив колір. Після вилучення, вихідні властивості повернулися піддослідному зразку через 8 діб. Цей приклад ілюструє, що газобетон надзвичайно гігроскопічний, а значить, потребує обов'язкової зовнішній обробці. Крім тиску на фундамент, вода в блоці може замерзнути й разперти частину газобетонної кладки.