.

Вы можете перезвонить нам чтобы получить информацию по газобетону

097 844 81 17
095 730 49 69

У Вас есть возможность связаться с нами такими месенджерами: VIBER, Telegram, Veon, WatsApp, которые прикреплены к номеру 0978448117.

Наши менеджеры с удовольствием ответят на ваши вопросы по газобетону, а также помогут организовать доставку (возможно с выгрузкой) на строительную площадку.

 

БУДІВНИЦТВО З ГАЗОБЕТОНУ

Будівництво з газобетону популярно, тим не менше, розмови про якість газоблоків і перспективи тривалої експлуатації не вщухають досі. Причепитися можна до будь-якого будівельного матеріалу, але як то кажуть, поганому танцюристу. Більшість проблем надумані або пов'язані з неправильним застосуванням. Об'єктивний аналіз характеристик і властивостей матеріалу стане керівництвом, як вибрати газобетон правильно.

Газобетон - що це таке

Газобетон (газобетонні блоки) - це найбільш обговорюваний з сучасних стінових матеріалів. Є різновидом легкого пористого бетону. За своєю структурою нагадує бетонну «губку», через те, що весь обсяг блоку складається з осередків (бульбашок діаметром 1-3 мм). Завдяки цьому має невелику вагу при великому розмірі, легко ріжеться і добре зберігає тепло (за умови зовнішньої обробки, наприклад, штукатурка для газобетону). Щоб зрозуміти, що таке газобетонний блок, потрібно ознайомитися з технологією його виготовлення.

Технологія виробництва газобетону

Спочатку готується суміш компонентів, в яку входить портландцемент, дрібнофракційний пісок (кварцовий), вода, вапно та газообразовувача (найчастіше, це суспензія з алюмінію). Потім суміш поміщається в ємкість, де відбувається процес спучування, в результаті якого всередині бетону з'являються порожнечі. Ці бульбашки повітря повідомляють газобетону його властивості. Застиглий блок витягується з форми та нарізається за розміром. Таким чином отримують газоблоки заданої форми. Виділяють два способи виробництва газобетонних блоків:

♦ Автоклавний;

♦ Неавтоклавний.

Щоб надати газобетону міцність, блоки обдати водяною парою в автоклаві та поміщаються до повного висихання в сушильні камери. Так отримують автоклавний газобетон. Після такої обробки блоки має більш постійні характеристики. До речі, формування газоблоків з уже застиглої маси є ключовою відмінністю газобетону від пінобетону. Цей же факт викликає найбільш запеклі суперечки серед споживачів, адже пори матеріалу, при такому способі обробки залишаються відкритими. Тест на профпридатність газобетону наведемо трохи нижче.

Безпека газобетону - небезпечний для здоров'я чи ні? Показник радіоактивного фону 54 Бк / г при допустимій в житловому будівництві нормі в 370 Бк / г. Відповідно до Держстандарту 30108-94 * «Матеріали та вироби будівельні. Визначення питомої ефективної активності природних радіонуклідів ».

Гігроскопічність газобетону - вбирає воду чи ні? Здатність поглинати вологу простіше продемонструвати на прикладі. Один з користувачів провів тест на поглинання газобетону. Кубик розмірами 95х80х95 мм, вагою в 592 гр. і щільність в 800 кг / м.куб. помістили в ємність з водою. Дослідний зразок повністю занурився в воду через 12 годин. Через 18 годин з моменту занурення кубик вже важив на 277 гр. більше. Тобто він набрав 47% води від своєї маси.

Очевидно, що збільшилася його щільність. Отже, збільшиться і навантаження на фундамент. При цьому кубик змінив колір. Після вилучення, вихідні властивості повернулися піддослідному зразку через 8 діб. Цей приклад ілюструє, що газобетон надзвичайно гігроскопічний, а значить, потребує обов'язкової зовнішній обробці. Крім тиску на фундамент, вода в блоці може замерзнути й разперти частину газобетонної кладки.

Технологія зведення будинку з газоблоків

Газобетон - поширений в малоповерховому будівництві матеріал, який є однією з різновидів пористого бетону. Будівництво будинку з газобетону обходиться значно дешевше, ніж використання традиційних цегли та дерева, що забезпечує матеріалу зростаючу популярність. У даній статті розказано, як побудувати будинок з газобетону своїми руками. Ми розглянемо плюси та мінуси такого рішення, особливості розрахунку витрати газоблоків, технологію їх кладки, монтажу фундаменту і обробки.

БУДИНКИ З газобетон БЛОКІВ - Плюси та мінуси

Газобетон є матеріалом автоклавного твердіння, він набирає міцність в результаті випалення в печі при температурі 200 градусів, що забезпечує йому більшу, ніж у інших різновидів пористого бетону міцність і стійкість до розтріскування. Будівництво будинку з газобетону - розумне рішення, так як реалізація такого проекту обійдеться вам значно дешевше, ніж зведення будівлі аналогічних розмірів з цегли. При цьому ваше житло буде теплим, затишним і дихаючим, як будинок з дерева.

Розглянемо переваги даного матеріалу:

1) Низька теплопровідність - в плані теплозахисту стіни з газобетонних блоків стандартної товщини 40 см аналогічні цегляним стінам товщиною 70-80 см. Утеплення будинку з газобетону не потрібно, що забезпечує додаткову економію.

2) Звукоізоляційні здатності - за рахунок безлічі мікропор, в яких загасають звукові хвилі, газобетон забезпечить відмінну ізоляцію житла від шуму навколишнього середовища.

3) Точні розміри - геометрія блоків строго контролюється на стадії їх виробництва, це дає можливість виконувати кладку з застосуванням спеціального клею, а також гарантує ідеально гладкі стіни, внаслідок чого зовнішня обробка будинку з газобетону відрізняється мінімальною трудомісткістю.

4) Низький вага блоків - проекти будинків з газобетону не вимагають капітального фундаменту, їх можна зводити на гвинтових палях або МЗФ, тим самим заощаджуючи частину коштів.

5) Простота обробки - руйнувати і нарізати газоблоки можна за допомогою ручного інструменту, а їх кладка завдяки великому розміру займає набагато менше часу, ніж кладка цегляної стіни.

6) Газобетон є повністю екологічно безпечним матеріалом, що володіє високою морозостійкістю і довговічністю.

Однак зважившись будувати будинок з газобетону своїми руками будьте готові зіткнутися і з деякими проблемами, так як даний матеріал не позбавлений недоліків. Мінуси газоблоків наступні:

* Високе поглинання, яке доходить до 40% за обсягом - в вологих приміщеннях стіни будуть вбирати вологу, що також буде відбуватися в разі атмосферних опадів, для захисту кладки від вологи її потрібно покривати шаром гідрофобної штукатурки.

* Паро здатність блоків є медаллю з двох сторін - будинок дихає, але при цьому стіни продуваються, що також вирішується їх оштукатурюванням.

* Газобетон схильний до усадки - близько 20% від загальної кількості блоків покриються тріщинами через 2-3 роки після будівництва будинку, при цьому такі тріщини можна навіть не намагатися закладати - вони будуть з'являтися регулярно.

Єдиним рішенням, що дозволяє усунути тріщини, є використання скловолокна. Внутрішнє оздоблення будинку з газобетону виконується наступним чином - стіна покривається недорогим шпаклювальним складом (гіпсовим), після чого на штукатурку наклеюється стеклохолст і поверх нього наноситься фінішна шпаклівка. В результаті тріщини на стіні нікуди не діваються, однак за рахунок скловолокна вони не передаються на фінішний шар шпаклівки.

ОСОБЛИВОСТІ БУДІВНИЦТВА БУДИНКИ З ГАЗОБЕТОНУ

Спочатку відзначимо, що на ринку присутня велика кількість організацій, що надають послуги з будівництва будівель з пористого бетону під ключ. Фірми пропонують різноманітні проекти будинків з газобетону висотою від 1 до 3 поверхів, вартість яких починається від 600 тис. гривнів за будинок площею 40 квадратів.

Якщо ж ви вирішили будувати будинок з газобетон своїми руками, вам буде потрібно виконати наступні етапи:

♦ Розрахувати кількість матеріалів, закупити їх і підготувати будівельний майданчик.
♦ Облаштувати фундамент.
♦ Підняти стіни.
♦ Облаштувати перекриття і покрівлю.
♦ Провести оздоблювальні роботи.