.

Вы можете перезвонить нам чтобы получить информацию по газобетону

097 844 81 17
095 730 49 69

У Вас есть возможность связаться с нами такими месенджерами: VIBER, Telegram, Veon, WatsApp, которые прикреплены к номеру 0978448117.

Наши менеджеры с удовольствием ответят на ваши вопросы по газобетону, а также помогут организовать доставку (возможно с выгрузкой) на строительную площадку.

 

АВТОКЛАВНИЙ ГАЗОБЛОК І ЙОГО ВЛАСТИВОСТІ

Автоклавний газобетон пористий бетон автоклавного твердіння - це надійний, перевірений часом будівельний матеріал. За свою більш ніж восьмидесятилітню історію автоклавний газоблок знайшов вживання практично у всіх типах конструктивних елементів будівель і споруд різного призначення. Цей універсальний матеріал використовується для зведення несучих і не несучих стін, для виготовлення армованих плит перекриттів і покриттів і в якості теплоізоляції.Gazobloki Svoistva

Характерні особливості пористого бетону - відмінна теплоізоляція, пожежна безпека, довговічність і економічність - роблять його досить конкурентоспроможними на сучасному ринку будівельних матеріалів. Це, звичайно, не означає, що всім необхідно будувати будинок саме з нього. Просто у великій кількості випадків цей матеріал дійсно оптимальний для будівництва.Gazobloki vid

Географія застосування автоклавного ніздрюватого бетону охоплює всі кліматичні пояси і всі континенти, Заводи з його виробництва розташовані як в морозних Канаді та Сибіру, ​​так і в жарких Австралії, Південній та Північній Африці; автоклавний ніздрюватий бетон застосовується в посушливій Аравійській пустелі і в мусонної Південно-Східної Азії, в сейсмічно активних Японії, Туреччині і Каліфорнії, - одним словом - скрізь!

Якість виробів з газоблоків безпосередньо залежить від використовуваної сировини, технології виготовлення і устаткування підприємства, і значно відрізняється у різних виробників!

Що є що?

Далеко не всі чітко уявляють собі різницю між поняттями «ніздрюватий бетон», «газобетон», «пінобетон», «газосилікат», а також спливаючими термінами «автоклавний» і «неавтоклавний» бетон. Що це - п'ять різних матеріалів або одне і те ж?

Виявляється, і не те, і не інше. З усіх перерахованих понять головним і ключовим є «ніздрюватий бетон». Так називають цілу групу матеріалів, що мають одну загальну властивість. Власне, це властивість відображено вже в назві: товща матеріалу насичена порами - рівномірно розподіленими осередками, які забезпечують зниження щільності бетону.

По суті, навіть називати ніздрюваті бетони бетонами не завжди правильно. Бетон - це суміш заповнювачів, скріплена якимсь в'яжучим в єдине ціле (асфальтом, цементом, полімерами ...). У випадку з пористого бетону картина інша. Міцність структури забезпечується міжпоровими стінками. Роль заповнювачів, якщо вони і є, незначна.

Через те що пори займають істотну частину об'єму матеріалу, його щільність помітно менше, ніж у всім відомої суміші цементу, піску і води, званої будівельним розчином. Частка повітря в ніздрюватих бетонах щільністю 300 - 800 кг / м3 становить 90 - 70% за об'ємом.vydy gazobetona

За способом утворення пір всі пористі бетони діляться на два основних типи: газобетон і пінобетон. Один від одного вони відрізняються технологією виготовлення. При цьому спосіб утворення пір на властивості матеріалу впливає мало. Також залежно від технології з'являються й інші їх назви-характеристики: автоклавний і неавтоклавний. Це розділення значно важливіше. Про ніздрюваті бетони автоклавного твердіння вже не можна сказати, що вони «складаються з цементу, піску і води». У середовищі насиченої пари, при тиску в 10 - 14 атмосфер, кварцовий пісок, провідний себе в інших умовах як інертна речовина, вступає в реацию з оксидами кальцію і алюмінію, утворюючи нові стійкі мінерали. Тому пористі бетони автоклавного твердіння - це штучно синтезований камінь, а неавтоклавні бетони - застиглий в порізованому стані цементно-піщаний розчин. У побуті поки існує спрощена в'язка: газобетон - це автоклавний ніздрюватий бетон, а пінобетон, відповідно, неавтоклавний ніздрюватий бетон. І, хоча по суті такий поділ не вірно, воно непогано відображає поточну ситуацію на ринку будматеріалів.

«Газосилікат» - строго по ГОСТу - це пористий бетон автоклавного твердіння на кварцовому піску і вапняному в'яжучому. Така штука в Україні практично не проводиться. І звичайно епітет «газосилікат» дістається тому, що у нас традиційно називають газобетоном». А по суті - 95% автоклавних ніздрюватих бетонів в Україні це «газобетоносілікати» - пористі бетони на змішаному (цементно-вапняному або вапняно-цементному) в'яжучому.
Не треба забивати собі голову нюансами, що дісталися нам у спадок від епохи пізнавання і освоєння виробництва пористих бетонів. Бетони бувають автоклавного твердіння і неавтоклавні. Решта уточнення споживачеві не дають практичної користі!

Нові ідеї - нові можливості!

Сьогодні знайдеться небагато матеріалів, які використовуються в будівництві в своєму первозданному вигляді.В Україні практично не залишилося корінних лісів. Та деревина, яка виросла на місцях довоєнних рубок, помітно відрізняється характеристиками від деревини, що надала вихідні дані для наших стереотипів про рублених будинках і занесеної в довідники.

Сучасна цегла - це зовсім не те, з чого побудована дореволюційна  Україна. Вона, як правило, має поліпшені теплоізоляційні та міцнісні характеристики, але значно більш крихка.

Для дерева придумано безліч хімічних препаратів, які дозволяють захистити будинок від пожежі та шкідливих комах, а саму деревину від викривлення. Але стаючи важкоспалимою і біостійкою, деревина втрачає первозданність, стаючи, по суті, композитним матеріалом на основі дерева.slide 21

Найважливішою відмінністю пористого бетону від його традиційного важкого «побратима» є прекрасна теплоізоляційна здатність першого. Така властивість пористого бетону випливає з елементарної фізики і інтуїтивно зрозуміло навіть непрофесіоналові: пори, що містяться всередині матеріалу, наповнені повітрям, який, як відомо, є дуже хорошим теплоізолятором. В результаті будинок з пористого бетону щільністю до 600 кг / куб.м за інших рівних виходить більш теплим, ніж дерев'яне або цегляну будову. (Під «іншими рівними» маємо на увазі порівнянну товщину стіни).

Слід, однак, зробити крок назад і згадати, що мається на увазі під виразом «теплий дім». Найперша і базова вимога - щоб при підтримці заданої температури повітря в приміщенні там був забезпечений суб'єктивний комфорт для знаходяться в ньому людей. Навіть у люті морози. Для цього потрібно забезпечити мінімальний перепад температур між внутрішньою поверхнею зовнішніх стін і внутрішнім повітрям. А для цього необхідно забезпечити якесь розрахунковий опір зовнішньої стіни теплопередачі.

Друга вимога, що пред'являється з міркувань теплового захисту до будинків для постійного проживання, полягає в мінімізації витрати енергії на підтримку необхідної температури повітря. Ця вимога пред'являється вже не просто до стін будинку, а до всієї сукупності його конструкцій, включаючи системи вентиляції та опалення. Якщо виходити з тих величин, які пропонуються нормами по тепловому захисту, то товщина ніздрюватобетонної стіни (щільність 400-500 кг / куб.м, на клейовому шарі 1-3 мм) повинна бути 300 - 400 мм, дерев'яної (брус на волокнистому ущільнювачі) близько 400 мм, керамічної (з ефективних багатопустотних каменів) - приблизно 640 мм.

Хоча будинок, побудований з пористого бетону, класифікується як кам'яна будівля, мікроклімат, який в ньому створюється, дуже близький до клімату дерев'яного будинку. Завдяки тому, що він має здатність регулювати вологість повітря в приміщенні, повністю виключається ймовірність появи на ньому будь-яких грибкових утворень і цвілі. Сам ніздрюватий бетон не гниє, так як проводиться з мінеральної сировини.

Варто додати, що цей матеріал повністю екологічно чистий. Він не містить шкідливих хімічних сполук і не вимагає будь-якої спеціальної обробки токсичними складами для збільшення терміну експлуатації будівлі.

Кому це треба?

Дивлячись на гідності пористих бетонів, багато хто задається природним питанням: якщо пористий бетон дійсно такий хороший, то чому ж він досі не витіснив інші матеріали і стає популярним тільки сьогодні?

Коріння цього питання в нестачі інформованості!

Ще в 80-х роках, після довгих суперечок, експериментальних перевірок та всебічного аналізу, в СРСР була прийнята програма з комплексного будівництва житлових і цивільних будівель з пористих бетонів. В рамках цієї програми планувалося за 10 років - 1985-го по 1995-й збільшити випуск пористих бетонів (автоклавного твердіння) з тодішніх 6 млн.куб.м до 45 млн.куб.м / рік - в 7,5 разів! Саме на них робилася ставка при розробці житлової політики на період до 2000-го року. Але в силу відомих нам причин програма так і не була реалізована. Тим часом пористі бетони отримали заслужену популярність в країнах Західної Європи. Та й сьогодні в СНД значна частина автоклавного газобетону робиться на німецькому обладнанні.kladka gazobloka

Важливою характеристикою ніздрюватобетонної кладки є її відносно низька міцність на вигин. Якщо дерево здатне витримати значні зрушення основи, то кам'яна, і зокрема ніздрюватобетонна кладка, має граничну деформативність в межах 0,5-2 мм / м. Великі деформації кладки можуть призвести до її розтріскування. Тому при зведенні газобетонної будівлі необхідно передбачати заходи, що запобігають тріщиноутворення. У числі цих заходів: пристрій суцільного фундаменту (монолітна плита або стрічка, збірна стрічка з монолітною обв'язкою по верхньому обрізу, кладка з сітчастим армуванням), конструктивне армування газобетонної кладки, пристрій кільцевих обв'язок в рівнях перекриттів і під кроквяної системою.

В цілому, можна сказати, що при влаштуванні фундаменту для житлового будинку ніздрюватий бетон не більш вимогливий, ніж інші матеріали. Єдине обмеження - стовпчасті фундаменти, використовувані іноді для будівництві легких літніх будівель, потрібно спеціально дообладнати обв'язувальними балками для зведення на них літніх же газобетонніх будов.

Пористі бетони можна використовувати в якості наповнювача несучих стін при будівництві каркасного будинку. У цьому випадку все навантаження бере на себе каркас. Однак каркасне домобудівництво з використанням пористих бетонів здебільшого відноситься до області багатоповерхового будівництва і для приватного забудовника не є актуальним.garazh iz gazobloka

Несуча здатність кладки з автоклавних газобетонних блоків в малоповерховому будівництві рідко коли використовується більше, ніж на 20-40%. Найбільш поширені блоки щільністю 500-600 кг / куб.м і з класом по міцності В2-2,5 дозволяють зводити кладку, розрахункові характеристики якої лише в півтора рази поступаються кладці з повнотілої силікатної цегли.

При виборі товщини стіни слід, як правило, керуватися не обмеженнями по несучої здатності, а міркуваннями теплового захисту.

Так, якщо для будівництва невеликого дачного будинку досить товщини стін 200-250 мм (всіх - як несучих, так і не навантажуються), то для будинки для постійного проживання будуть потрібні вже блоки товщиною 300-400 мм.

Відмінності пористого Газобетону

Все розказане вище відноситься до пористого бетону взагалі. Однак цей стіновий матеріал поділяється на два основних типи: автоклавний газобетон і неавтоклавний газо-піно-бетон, кожен з яких має свої особливості. Ми вже описували відмінності між різновидами ніздрюватих бетонів.

Автоклавний газобетон (або «автоклавний ніздрюватий бетон») твердне при великій температурі і підвищеному тиску в спеціальній «скороварці» - автоклаві. Лінія виробництва газобетону (або «неавтоклавний пінобетон») - це матеріал природного твердіння.back

Автоклавний газобетон

Автоклавний газобетон виробляється на великих заводах і на будмайданчик потрапляє у вигляді готових блоків. Виготовлення цього матеріалу на малому виробництві неможливо.

Процес виробництва ніздрюватого бетону нагадує випікання хліба: у змішувачі замішується вода, цемент, мелений кварцовий пісок, ретельно роздрібнена вапно і гіпсовий камінь, додається алюмінієва пудра в якості газоутворювача - і суміш ніздрюватого бетону готова. У теплій вологій камері суміш піднімається, як дріжджовий пиріг, при цьому утворюється численна кількість пір. Використання високотехнологічного різального устаткування дозволяє розрізати отриманий масив з високою точністю на блоки і плити. У автоклавної печі ніздрюватий бетон твердне під тиском в атмосфері насиченої пари при температурі близько 184 С. Унікальна кристалічна структура надає блокам його чудові властивості. Застосовувана технологія виробництва забезпечує рівномірну щільність масиву і найкращі, серед ніздрюватих бетонів, високі показники міцності. Весь автоклавний газобетон заводського виробництва має сертифікат якості, і забудовник, купуючи такий матеріал, може бути впевнений в тому, що заявлені параметри дотримані.

Зводити стіну з автоклавних газобетонних блоків дуже просто. Блоки досить великі, але при цьому не настільки важкі, щоб виникала необхідність наймати спеціальну техніку для їх переміщення в межах будмайданчика. Один блок, що займає в кладці місце 30 цеглин, важить менше 30 кг. В результаті процес спорудження стіни виявляється значно менш трудомістким, ніж з інших кам'яних матеріалів, і всі роботи по зведенню коробки майбутнього будинку займають відносно небагато часу.

Дуже важливим параметром якості автоклавного газобетону блоку є точність дотримання його розмірів. На всіх сучасних заводах, побудованих в Україні в пострадянський час, похибка в розмірах становить не більше 1-2 мм, що є дуже високим показникам і надзвичайно зручно при будівництві.

Розчинні прошарки між блоками є більш теплопровідними, ніж самі блоки, а значить, якщо блоки будуть нерівними і неспівпадання розмірів доведеться компенсувати за рахунок періодичного потовщення шару розчину, постраждають теплоізоляційні властивості всього будинку. До того ж при облицюванні такої стіни доведеться збільшувати і шар штукатурки, щоб згладити нерівності. При використанні блоків з точними розмірами кладка може здійснюватися на так званий «клей». Він робиться з сухої суміші шляхом додавання в неї води безпосередньо перед початком робіт. При застосуванні такого клею шви в кладці мінімальні і стіна виходить практично монолітною. Якщо розміри блоків дотримані, також точно виконана стінова кладка, облицювальна плитка може бути викладена безпосередньо на стіну без попереднього вирівнювання шаром штукатурки.paleta kleya

Всі підприємства виробляють газобетон з різними характеристиками, тому при виборі блоків для будівництва потрібно звертати увагу на найбільш значимі з них. Найважливішими характеристиками є щільність і міцність. (Усадку при висиханні і морозостійкість поки виключим із розгляду.) Оскільки щільність з міцністю не пов'язані безпосередньо, вибирати за щільністю блоки бо вони нібито «міцніше», не можна. При виборі блоків увагу слід звертати на обидві найважливіші характеристики: і на щільність, як міру теплопровідності, і на міцність, як міру несучої здатності.

Неавтоклавний газобетон і пінобетон

Технологія виробництва такого виду пористого бетону більш проста і дозволяє виготовляти його в приватному порядку невеликими партіями, кінцевий продукт виходить дешевше, і є більш дешевою альтернативою автоклавного газобетону, але має відмінності і поступається останньому за сукупністю фізико-механічних властивостей. В першу чергу це стосується співвідношення щільності і міцності.

56bdb9c851ac8

Лінія пористий бетон щільністю менше 500 кг / куб.м не слід використовувати в конструкціях, що піддаються яким-небудь навантаженням, оскільки його міцність, як правило, дуже низька, а неавтоклавний ніздрюватий бетон щільністю 500-600 кг / куб.м. призначений для зведення будинків тільки до 3-х поверхів. Також у неавтоклавних бетонів більша вологісна усадка і більше відхилення в геометрії.

Характеристики у кожного виробника неавтоклавного пористого бетону сильно різняться, як за якістю, так і за ціною, тому його слід вибирати більш ретельно і засвідчуватися в заявлених характеристиках.

Висновок:

Автоклавний газобетон унікальний матеріал, що поєднує в собі силу каменю і теплоту дерева, на сьогоднішній день є економічно доцільним для будівництва будинків і будь-яких інших споруд. Якість і ціна матеріалу різниться у різних виробників, що дає можливість підібрати замовнику оптимальні для нього характеристики і вартість.